Artystyczna fotografia ślubna

Artystyczna fotografia ślubna – cóż to?

  Fotografia artystyczna… zawsze mam pewne opory przed stosowaniem tego terminu, przed zestawianiem na piśmie tych dwóch słów obok sobie. Bo nie wiem, nigdy nie mam pewności i nigdy pewnie miał nie będę – czy ja mam prawo do używania tych słów. Zawsze jest jakaś obawa, czy moje zdjęcia, czy moja fotografia pozwala mi na ich stosowanie. Bo przecież artystyczna fotografia ślubna – to brzmi arcypoważnie, to zobowiązuje i wymaga.

  A może moje obawy są niepotrzebne? Tak wielu fotografów pisze o swoich często słabych zdjęciach, jako o fotografii artystycznej, że daje to każdemu, kto ma jakieś pojęcie o pstrykaniu, prawo określania swoich dokonań mianem; artystycznych. Zresztą – kto wie, czym tak na prawdę są artystyczne zdjęcia i kto może przyporządkować daną fotografię do zbioru artystycznych, a jeszcze inną do zbioru tych nie zasługujących na to miano. A co powiedzieć o tej fotografii?

artystyczna fotogrfia śluba - sesja Wawel

Sesja ślubna na Wawelu

  Jedni powiedzą, że to kicz i że tak fotografowano śluby na początku lat dwutysięcznych, ale – to zdjęcie się podoba, miało sporo lajków i przy takich, dmuchanych sercach, aż się prosiło, żeby je tak zrobić. Wizja jest, zabawa jest, rzemiosło jest (to było zdjęcie w słoneczny dzień, wielkie kontrasty musiałem równoważyć blendą i dodatkowymi zewnętrznymi lampami)… więc co? Artystyczna fotografia ślubna, czy nie? Myślę, że każdy powinien rozważyć powyższe samemu i ocenić – co jest, a co nie jest fotografią artystyczną. A ja dalej będę się zastanawiał, czy mogę tak pisać o swoich zdjęciach…. 🙂

Artystyczna fotografia ślubna. Sesja.

Artystyczna fotografia ślubna. Sesja.

Mogą Cię również zainteresować;

Jaki album ślubny wybrać?

Fotografia portretowa Kraków

O co pytać fotografa ślubnego?

 

Comments are closed.