Dobra fotografia ślubna

Dobra fotografia ślubna

 Co to takiego jest, dobra fotografia ślubna? Fotografuję śluby już dłuższą chwilę i dla mnie dobra fotografia ślubna to taki rodzaj zdjęć, który pokazuje piękną prawdę o człowieku. A pokazuje ją, rejestrując całą gamę emocji, jakie człowiek przeżywa.  Wierzę, że gdzieś w głębi człowiek jest dobry, dlatego piszę o dobrych emocjach, o pięknie.

 Fotografowanie ślubu to po prostu okazja, by to piękno pokazać. Tylko piękno, bo przecież tego niezwykłego dnia innych emocji nie widać, schodzą na dalszy plan. Być może rację mają niektórzy twierdząc, że tego dnia jesteśmy nieco na pokaz, że każdy stara się ukazać siebie lepszym, niż jest w rzeczywistości. Że nieco inaczej, lepiej się zachowuje, że jest bardziej wyrozumiały i wspaniałomyślny, że więcej wybacza, na mniej się obraża. W końcu – że jest lepiej ubrany, nie jest sobą „codziennym”. To tylko część prawdy – myślę, że istotnie w dniu ślubu, pięknego święta naszych bliskich, jesteśmy po prostu takimi, jakimi chcielibyśmy być codziennie.

Zdjęcie portretowe. Sesja ślubna Cyprianówka

Zdjęcie portretowe. Sesja ślubna Cyprianówka

 To w dniu ślubu pokazujemy światu; hej, to ja – takim chcę być, takim macie mnie widzieć. Wiem, na codzień popełniam błędy, nie  bywam doskonały – ale patrzcie na mnie takiego, jakim jestem dziś! I ja tak na ludzi patrzę. Takimi ich widzę. Pochlebiam każdemu moim widzeniem świata i spojrzeniem przez obiektyw mojego aparatu.

Co to jest dobra fotografia ślubna?

 To skupienie na dobrej stronie każdego człowieka. Niedostrzeganie niedociągnięć pokazywanie go na zdjęciach takim, jaki jest i takim, jakim chciałby być. Ale – i to jest ważne- ta prawda o człowieku i jego pięknie jest dla mnie tylko tłem dla prawdy o Pannie Młodej dla jej piękna. Bo dobra fotografia ślubna w końcu – to reportaż o Pannie Młodej. To reportaż z dnia ślubu, z jednego z ważniejszych dni w jej życiu. Popatrzcie – mówią moje zdjęcia – to ona! Jest niezwykła i piękna. Taką ją widzę i taką ją musicie zobaczyć – popatrzcie, oto ona!

Mogą Cię również zainteresować;

Artystyczna fotografia ślubna.

Ile kosztuje fotograf na wesele?

Jaki powinien być album ślubny?