Jaki fotograf na ślub

Jaki fotograf na ślub…

 Internetowe fora oraz portale ślubne często poruszają temat wyboru fotografa na ślub, ale tak na prawdę nigdy nie dają jednoznacznej odpowiedzi. Kończą swoje wpisy, czy artykuły formułką – „ostateczną decyzję musisz podjąć sama”, „to od Ciebie zależy, kto będzie fotografował twój ślub” etc…

 Proponuję podejść do tego inaczej – wybierz fotografów, których zdjęcia Ci się podobają, przejrzyj portfolio każdego, zobacz czyje zdjęcia do Ciebie przemawiają. Następnie napisz do tych kilku, kilkunastu fotografów zadając im ten sam zestaw pytań. Co to mają być za pytania? Może podpowiedź znajdziesz tu; fotograf ślubny pytania i odpowiedzi. Koniecznie podaj też termin ślubu. I zapytaj jaka jest cena fotografowania ślubu.

 Niektórzy z wybranych, potencjalnych fotografów ślubnych odpadną, bo nie będzie wolnego terminu, inni – bo cena za ich usług będzie za wysoka, lub za niska (tak – należy się wystrzegać wszystkiego, co tanie – w fotografii ślubnej również). I proszę – z początkowej listy kilkunastu fotografów – mało kto został.

zdjęcie z przygotowań do ślubu, fotograf ślubny

Jaki fotograf na ślub? Elegancki. To tak ważne, jak każdy inny element ślubu.

Co więc dalej, jaki fotograf na ślub?

 I teraz – przyglądnij się tym, którzy zostali. Jak wyglądają? Na ślub do Ciebie przyjdą „pod muchą” i modnym garniturze, czy w tanich butach i kamizelce wędkarskiej, bo w takiej wygodnie trzyma się fotoklamoty? Poczytaj ich wpisy – co Ci mówią? Czy zagadnięci przez dowolną Panią Ciocię odpowiedzą pełnym zdaniem i na uśmiechu, czy burkną coś zawstydzeni, że ich elegancka kobietae zagaduj? Wygląd zewnętrzny fotografa i jego zachowanie też mają znaczenie – przecież to jeden z istotnych, widocznych elementów ślubu i wesela. Warto, żeby był godną częścią oprawy tego dnia.

 To teraz chyba już wiesz, kogo wybrać 🙂

Twój Fotograf Ślubny