fotograf Willa Decjusza

Fotograf Willa Decjusza

  Lubię fotografować w Willi Decjusza. „Zrobiłem” tam już kilka ślubów i chętnie będę fotografował kolejne. Mało tego – sam wziąłem tam ślub:) To piękne, renesansowe wnętrza, bardzo jasne – to idealne miejsce z punktu widzenia par młodych i świetne z punktu widzenia fotografa. Każdy fotograf chce robić zdjęcia w miejscu takim, jak Willa Decjusza.

  Willa, a właściwie pałacyk, została zbudowana w 1535 roku – to początki renesansu w Polsce. Musiałą robić wrażenie, wyobraźcie to sobie; wokół rządzi gotyk (vide Kościół Mariacki, czy Bazylika Bożego Ciała), wszystko wysokie, strzeliste, z czerwonej cegły – i nagle, na Wawelu staje Kaplica Zygmuntowska, a na Woli – Willa Decjusza. Do Krakowa przyjeżdżają ówcześni spece od renesansu – włoscy architekci, tu konkretnie ze Sieny. Projektują i budują!

  I mamy gdzie brać śluby i jest gdzie fotografować młode pary! Piszę to i jako fotograf i brzydsza połowa młodej pary, która chwilę temu brała tam ślub. Można więc powiedzieć, że temat fotografowania ślubu w Willa Decjusza znam z każdej strony. Wnętrza pałacyku są… są w sam raz. To nie jest klitka, że goście się gnieżdżą, a fotograf nie ma gdzie wsadzić obiektywu, to nie są też wielkie sale, których końce toną w ciemności. Piszę to jako fotograf; Willa Decjusza – w takich miejscach przyjemnie się robi zdjęcia.

Ślub w willi decjusza, fotografia ślubna w Krakowie

Willa Decjusza. Ceremonia Ślubna Ali i Witka

  Fotograf Willa Decjusza – jestem na tak!

 Architekci ze Sjeny byli mistrzami i w operowaniu formą i w wykorzystaniu światła. Wiedzieli kiedy i jak będzie padać na budynki i ich wnętrza, które istniały tych w ich wyobraźni. I teraz to działa – jasne przestrzenie, wypełnione dobrym światłem. Białe sufity, nie wiszące zbyt wysoko, ani zbyt nisko – tu można fotografować korzystając ze światła zastanego, ze słońca i do woli wspomagać je błyskami flesza. Fotografować, żyć nie umierać! U każdego fotografa na śluby w Willa Decjusza powinna  być zniżka – za przyjemność robienia zdjęć 🙂 Bo zdjęcia stąd ubogacą każdy ślubny fotoreportaż.

 Piszę też, jako fotograf Willa Decjusza ma piękny park – idealne miejsce na szybką sesję zdjęciową o każdej porze roku! Portrety rodzinne?Tylko tam. Polecam i zapraszam. A że Kraków oferuje jeszcze kilka innych, podobnych miejsc – idealnych na ślub i jego fotografowania – będę ja tu, na moim blogu sukcesywnie opisywał.