Makijaż ślubny – mini sesja

Makijaż ślubny to chyba druga po sukni, najważniejsza rzecz dla Panny Młodej.

  Tak mi powiedziała Paulina, autorka makeup’u, który widzicie na zdjęciach, makijaż ślubny jest dość specyficzny. Musi dobrze wyglądać zarówno „na żywo”, jak i na fotografiach. Musi być niezwykle trwały, tak by w stanie idealnym przetrwał ceremonię, wesele i doskonale prezentował się w czasie sesji ślubnej.

  Makijaż ślubny musi przetrzymać gorące emocje, być może pogoda nie będzie mu sprzyjać, być może w trakcie ślubu w oczach pojawią się łzy, być może łzy pojawią się, gdy rodzicie będą Wam błogosławić… Z jednej strony makijaż ślubny musi wyglądać  naturalnie, z drugiej – powinien swoją wyjątkowością podkreślać niezwykłość dnia. A przy tym, rzecz jasna, musi wydobywać naturalne piękno Panny Młodej. Nic dziwnego, że ten element przygotowań do ślubu zajmuje nawet dwie godziny… Dwie godziny na makijaż ślubny! Ale efekty są warte czekania.

   Żeby było ciekawiej, makijaż ślubny, tak samo jak dla Panny Młodej, jest ważny dla fotografa ślubnego. To on również będzie odpowiadał za niezwykłość zdjęć, ich unikalny charakter. To jeden z tych elementów ślubu -bardzo ważny- który, zaraz po sukni ślubnej podkreśla piękno panny młodej, najważniejszej osoby tego dnia. Tu ciężko znaleźć złoty środek, idealnie wstrzelić się z doskonałym doborem kolorów i materiałów, tak by makijaż śluby intrygował i zachwycał, przyciągał uwagę każdego, a jednocześnie, by nie był nadto nachalny, z jednej strony musi olśniewać a z drugiej; nie rzucać się w oczy. No i tak samo musi cieszyć Pana Młodego, jak i flirtować z obiektywem aparatu fotograficznego. Do ciężkie zadanie.

    Makijaż ślubny w fotografii. Więcej zdjęć z przygotowań do ślubu znajdziecie tu; Przygotowania do Ślubu – galeria.

Comments are closed.