Sesje portretowe Kraków

Sesje portretowe Kraków czy Warszawa – w miejscu, które lubisz.

 Istotą dobrego portretu (ważna uwaga – traktuję fotoreportaż ślubny jako serię zdjęć portretowych) jest jak najpełniejsze oddanie człowieka. I to nie tylko jego wyglądu i nie tylko tego, kim jest. Przede wszystkim tego, co przeżywa. Przykład to te zdjęcia, czyli – sesja portretowa Kraków. Dlatego istotnym jest, by sesje portretowe odbywały się w miejscu, w którym portretowana czy portretowany czuje się dobrze i komfortowo, jest sobą.

 O taki efekt ciężko jest w trakcie sesji portretowej w studiu. Światła, modyfikatory świateł, statywy, tła i całe wyposażenie sprawiają, że portretowana czy portretowany nie czują się w pełni swobodnie. Mogą deprymować, a w dodatku cały czas, przez obiektyw przygląda się czujnie fotograf. Nie ważne, czy chodzi o sesje portretowe Kraków, czy sesje ślubne w Warszawie. 

 Dlatego tak lubimy z żoną gdy sesja portretowa odbywa się gdzieś w plenerze.

 W plenerze, czyli w miejscu, które portretowana zna. Tak jak w tym przypadku, to ulubiona kawiarenka modelki i uroczy stolik na zewnątrz, pod parasolem. Otoczenie jest nie istotne, bo otoczenia w portrecie prawie nie ma, są tylko jego elementy. A i te są zupełnie nierozpoznawalne przez rozmycie. Otoczenie ma jedynie rozluźnić i wprawić w dobry nastrój. Jestem przekonany, że w studiu, bez nastroju, nie byłoby tego figlarnego opuszczenia okularów i wesołych iskier w oczach. Zobacz opisywane zdjęcia – Sesje portretowe w plenerze – to dobry pomysł 🙂