Wesele

  To specyficzny czas. Jedne z największych w życiu emocji są już za Tobą. Na palcu czujesz dotyk obrączki, przyzwyczajasz się do tego. Obok mąż (mąż!) – uświadamiasz sobie wiele zaskakujących rzeczy. Niby nowych, ale widzianych z zupełnie innej perspektywy. To mocno ekscytujące chwile. No i Twoi, Wasi goście. Wzruszeni i podekscytowani. I gdzieś między nimi a Tobą jest miejsce na mnie. Bym pokazał ich radość, ulotne piękno tego dnia i znów Ciebie. Tu, a tych zdjęciach będą goście, światła, barwy i wyjątkowe miejsce, które wybrałaś i przygotowałaś. Tu będą bawiący się, szczęśliwi ludzie – wymarzone tło dla fotografa ślubnego, który chce uchwycić przede wszystkim Ciebie.

 Wydaje się, że nie ma łatwiejszej części fotoreportażu z dnia ślubu, niż zdjęcia z weselnej zabawy. Wcale tak nie jest, ułatwieniem jest to tylko, że jak coś nie wyjdzie – zdjęcie można powtórzyć, rozgrzanego atmosferą wujka poprosić, by nie zasłaniał Panny Młodej, etc. Niemniej wesele to ruch i akcja, sporo się dzieje, nie można być wszędzie, a o precyzyjnym i subtelnym kadrowaniu można zapomnieć. Dlatego po prostu robię wtedy dużo zdjęć.

 Panna Młoda tańcząca z Ojcem, a wokół piętnaście innych par? Robię zdjęcia dotąd, aż będę miał takie, na którym nikt ich nie zasłoni, na którym będą tańczyć jakby otoczeni innymi ludźmi. Tak pracuję, to daje gwarancję, że w fotoreportażu z Twojego Ślubu niczego nie zabraknie, że znajdzie się w nim każdy istotny moment…

 Poniżej kilka moich, weselnych zdjęć…