Kiedy zrobić sesję ślubną

Kiedy zrobić sesję ślubną?

   Kiedy najlepiej zrobić sesję ślubną, kiedy sesja, w dniu ślubu po ceremonii, po obiedzie czy może w innym terminie – często pary młode zadają to pytanie. Czy to mi osobiście, czy też na internetowych forach. Bez owijania w bawełnę – sesję ślubną najlepiej zrobić w dniu innym niż ślub. I do tego zachęcam młode pary, które zdecydowały się na to, bym to ja został ich fotografem ślubnym.

   Powody zorganizowania sesji ślubnej w dniu innym niż dzień ślubu są dwa; raz – Wasza wygoda i dobre samopoczucie i dwa – mój spokój przy zdjęciach i dobre samopoczucie? Dlaczego to takie ważne? Zwyczajowo sesje ślubne robi się po obiedzie. Młoda para zostawia gości i gwar przyjęcia i jedziemy razem gdzieś, w plener. Ale – przez cały czas młodym towarzyszy obawa o to, co z weselem, troszczą się, czy wszystko w porządku, poza tym nie mamy wcale wiele czasu – przecież na miejsce pleneru trzeba dojechać, trzeba się ustawić, rozstawić sprzęt jeśli trzeba – to, nawet mimo pośpiechu – nieco zajmuje. No a potem trzeba jeszcze się rozluźnić – żeby nie było sztywności na fotografiach. Uwierzcie mi – często zajmuje to sporo czasu. W dodatku w plenery wybierane ze względu na bliskość kościoła, czy miejsca wesela, w soboty często przyjeżdża kilka młodych par…

 Więc? Kiedy zrobić sesję ślubną?

  W innym dniu! Sesja w innym dniu, to coś innego. Weselne emocje są poza młodymi, nie trzeba się troszczyć dobrym samopoczuciem gości, czy kondycją DJ-a, nic nie zaprząta Parze Młodej głowy. Można na spokojnie wybrać i zaplanować plener. Można wybrać czas. Można pojechać w miejsce ważne dla młodej pary – miejsce pierwszej randki, pierwszego spaceru, pierwszego spotkania – można pojechać we wszystkie te miejsca. Albo – można urządzić sobie ekstra sesję ślubną w Krakowie. Bo czemu nie? Problemem może być fryzura bądź makijaż – ale tu panny młode świetnie radzą sobie same, bądź ja załatwiam na czas sesji jedną z zaprzyjaźnionych makijażystek.